Mogłoby się wydawać, że welon na głowie Panny Młodej to zwyczaj stary jak świat. Jednak pierwotnie przyszłe mężatki w dzień ślubu nosiły wianek, który symbolizował czystość i dziewczęcość. Wiele przyszłych mężatek decyduje się na biały welon. Jeżeli takie rozwiązanie jest dla Ciebie zbyt banalne polecamy wianek z żywych kwiatów. Będzie idealny do romantycznej lub rustykalnej sukni ślubnej. Najlepiej wybrać w tym przypadku lekką fryzurę, najlepiej zostawić lekko pofalowane rozpuszczone włosy, warkocz lub lekki kok w nieładzie.
Przygotowanie wianka możesz zlecić florystce, która pomoże dobrać odpowiednie kwiaty i przedłuży ich trwałość. Powinny się w nim znaleźć świeże kwiaty pasujące do Twojego bukietu ślubnego.
Wianek pani młodej jako zwyczaj ludowy
Weselnym zwyczajem było plecenie w wieczór przedślubny wieńca lub korony młodej pani. Wianki wyplatano z kwiatów, najczęściej białej róży, a także mirtu, rozmarynu, lawendy i ruty, która koniecznie musiała się w nim znaleźć. Wierzono, iż roślina ma właściwości afrodyzyjne, wzmaga potencję oraz płodność. Wianki symbolizowały dziewictwo i panieński stan. Pani młoda w dniu swojego ślubu występowała w nim ostatni raz, bowiem obyczaj zabraniał noszenia wianków kobietom zamężnym.
Źródło zdjęć: Pinterest.com
Źródło: ptaszarnia-handmade.blogspot.com